Paint.NET

Říká se, že dobré věci co jsou zadarmo neexistují. Vzbuzuje to v nás podezření. Pokud ale chcete, tak Vás naučím používat skvělý grafický editor s jednoduchým ovládáním, jehož výsledné produkty si nezadají s výtvory z profesionálních programů a navíc je zcela zdarma.

Co se naučíte?

Rastrový formát

Dozvíte se co je to rastrový obrázek a na co se používá. Jak šířka a výška obrázku, jeho barevná hloubka a formát souboru ovlivňují velikost obrázku. Jaké obrázky jsou vhodné pro způsob jejich použití. Kde brát inspiraci a jak je to s licencemi použití obrázků.

Instalace

Dozvíte se odkud a jak nainstalovat Paint.NET, jak ho udržovat aktualizovaný, kde má stránky jeho komunita a kde je možné najít zásuvné moduly pro další grafická kouzla.

Prostředí

Seznámíte se s prostředím Paint.NET. Ukážeme si nejen pracovní nástroje pro malování a mazání, ale také pomůcky pro usnadnění kreslení.

Velikost

Základní dovedností při úpravě obrázků je změna jeho velikosti. Naučíte se, jak zjistit původní velikost obrázku a kdy je výhodné měnit velikost obrázku měřítkem, nebo výřezem.

Změna formátu

Naučíte se měnit formát souboru obrázku. PDN, BMP, JPG, PNG, GIF pro vás přestanou být tajemstvím.

Vrstvy

Naučíte se používat tuto nejzákladnější vlastnost při kompozici obrázků. Naučíte se koncepci vrstev a zjistíte k čemu jsou. Zvládnete přidat novou vrstvu, klonovat, mazat a nebo slučovat vrstvy.

Výběry

Ne vždy jsou všechny podkladové obrázky rovnou připravené k použití. Někdy je potřeba odstranit například pozadí. Zjistíte jak vybrat část obrazu, kterou chcete zkopírovat, smazat nebo otočit.

Barvy

Zjistíte z jakých komponent se skládá barva, jak nastavit její parametry pro průhledné barevné přechody a ukážeme si nástroje pro správu barevných palet.

Tužka a štětec

Primitivní ale účinné. Až zvládnete tyto dva nástroje, tak se stanou Vašimi nepostradatelnými pomocníky, až se naplno vrhnete do úpravy obrázků.

Čáry a obrazce

Není nutní kreslit všechny tvary za pomoci myšky se štětcem ručně. Hbitě nakreslíte nejen obdélníky, kruhy, čtverce, ale i šipky a další tvary za pomocí nástroje obrazce.

Snímek obrazovky

Znáte ten bezmocný pocit, když se zaseknete na problému na obrazovce, jak je těžké ho slovy popsat? Naučíte se vytvořit snímek obrazovky, jak do něj doplnit poznámky a dotazy, aby jste se mohli zeptat konkrétně a přímo k jádru pudla.

Opravy

Někdy se stane, že obrázek nevyšel přesně podle Vašich představ. Příliš tmavý, světlý nebo s nevýraznými barvami. Naučíte se jak tyto parametry vylepšit aby byl obrázek tak dobrý, jak jen může být.

Jak se to naučíte?

 • 1
  samostatné lekce
 • 2
  podrobný video návod
 • 3
  pracovní sešit
 • 4
  příklady k testování
 • 5
  názorné ukázky ke stažení
 • 6
  dotazy do konference

Kurzy jsou pro Vás zcela bez rizika

Pokud v průběhu kurzu zjistíte, že pro Vás není vhodný,
tak mi jen napište email a já Vám bez zbytečných otázek
vrátím  všechny Vámi uhrazené peníze.