Jak na prodejní web 5 – SmartEmailing – Vložení formuláře do MioWebu

ProdejniWeb5_px400

Co je to SmartEmailing už víme. Najděte si proto Vaše přihlašovací údaje, protože dnes opět půjdeme přímo k tvorbě. Minule jsme si ukázali jak se tvoří ve SmartEmailingu formulář.

SmartEmailing dokáže vytvářet nejen statické formuláře, ale i formuláře vyjížděcí, které nezabírají místo na stránce a jsou nenápadně ukryté u jejího spodního okraje. Mít odkaz na formulář je fajn, ale jeho hlavním posláním je sbírat kontakty na naší webové stránce. Proto si projdeme nejen tvorbu vyjíždějícího formuláře ale i jeho umístění na náš MioWeb.

Ale aby nebylo vše tak růžové – vyjížděcí formulář je možné umístit na jednu stránku jen jeden a jeho tlačítko je vždy umístěné do pravého dolního rohu stránky. Pokud jich umístíme na stránku více, budou se tlačítka i vyjeté formuláře překrývat. Snad se dočkáme v dalších verzích aplikace SmartEmailing vylepšení.

Ukážeme si také, jak můžeme měnit vzhled formuláře přímo na stránce v MioWebu bez toho, abychom museli měnit vzhled formuláře ve SmartEmailing aplikaci. Proto nám jeden formulář na sběr kontaktů udělá kupu parády na více stránkách našeho webu a pokaždé může vypadat jinak.

Nejsem ale zastáncem divokého vzhledu webu, proto si na jednom formuláři vyzkouším vzhled, který se mi líbí. Tento vzhled pak dodržuji na všech formulářích, které se na jednom webu vyskytují. Předcházím tak pocitu zmatení zákazníka, který když si zvykne na našem webu na jeden styl formuláře, tak je při jeho změně na jiné naší stránce zmaten a může ho i ignorovat.

Předtím, než si spustíte následující video, tak Vám doporučuji spustit si

editor Vašeho MioWebu

a také

přihlásit se do SmartEmailingu

 

Jednoduše na odkaz klikněte, přihlaste se, pak se vraťte na tuto stránku a spusťte si následující video.

Příště si ukážeme jak se tvoří emaily ve SmartEmailingu.

Kam dál?

6. Díl Video průvodce SmartEmailing vložení formuláře do MioWebu

Miloslav Látal
Jsem tvůrce počítačových programů a díky mně dnes už i běžní lidé bez technického talentu dokáží ovládnout své počítače sami na potřebné úrovni. V mých online kurzech se naučí pracovat s počítačem jak úplný začátečník, ze kterého se stane pokročilý uživatel, tak i když jste zkušenější, tak si rozšíříte své schopnosti a bude z vás expert. Možná, že ale máte jen nějaký problém s počítačem, nebo nějakou aplikací. V tomto případě využijte možnost konzultací.
Komentáře

Přidat komentář