Jak na prodejní web 6 – SmartEmailing Editor emailu

SmartEmailing editor emailu

SmartEmailing editor emailu

Dnes opět provětráme Vaše přihlašovací údaje do SmartEmailingu. Formuláře pro sběr kontaktů máme na našem webu. Seznam kontaktů na našem webu se nám plní, a my si musíme připravit emaily, které budeme chtít rozesílat. Proto se nejprve seznámíme s tím, jaký obsahuje SmartEmailing editor emailu.

SmartEmailing totiž obsahuje ne jeden editor, ale editory hned dva.

Smart editor

Smart editor slouží pro jednoduché vytváření graficky vydařených emailů, které jsou dobře čitelné na stolních počítačích, tabletech i mobilních telefonech.

Vytvoření emailu pomocí Smart editoru je snadné a v podstatě budete jen doplňovat do předpřipravených grafických elementů text, obrázky a upravovat odkazy na Váš web. V průběhu psaní můžete přepínat mezi typy náhledu (stolní PC/tablet/mobilní telefon) a získávat tak představu o tom, jak bude Váš email vypadat na jednotlivých zařízeních.

Výhodou Smart editoru je jednoduché vytváření emailu podle zvolené šablony, automatické přizpůsobení vzhledu emailu zařízení, na kterém se zobrazuje a kontrolu odkazů před uložením nebo odesláním emailu.

Nevýhodou je nemožnost většího přizpůsobení vzhledu emailu, například nastavení vlastní velikosti obrázků.

HTML editor

HTML editor slouží pro vytváření emailů pomocí WYSIWYG editoru nebo přímo pomocí HTML kódu. Pomocí WYSIWYG editoru, který se podobá editoru příspěvků ve WordPressu, si může i člověk, který nezná HTML kódování, vytvořit pěkný email s textem a obrázky přesně podle jeho představ.

Editor HTML kódu využijete pro vložení HTML kódu šablony emailu, kterou právě teď používáte, nebo si ji zakoupíte. Případně ti zdatnější si šablonu nakódují přímo sami.

Výhodou HTML editoru je rychlé vytvoření prostého emailu, který bez zbytečných grafických opiček bude věcně informovat příjemce o Vašem obsahu, možnost vkládání obrázků ve Vámi vybraných velikostech a také možnost vytvoření vlastní HTML šablony.

Nevýhodou je nepřizpůsobení vzhledu emailu zařízení, na kterém se zobrazuje a nutnost ruční kontroly odkazů.

Předtím, než si spustíte následující video, tak Vám doporučuji

přihlásit se do SmartEmailingu

Jednoduše na odkaz klikněte, přihlaste se, pak se vraťte na tuto stránku a spusťte si následující video.

Příště si ukážeme jak si vytvořit šablonu emailu a odešleme první rozesílku.

Kam dál?

7. Díl Video průvodce SmartEmailing vytvoření emailové kampaně

Miloslav Látal
Jsem tvůrce počítačových programů a díky mně dnes už i běžní lidé bez technického talentu dokáží ovládnout své počítače sami na potřebné úrovni. V mých online kurzech se naučí pracovat s počítačem jak úplný začátečník, ze kterého se stane pokročilý uživatel, tak i když jste zkušenější, tak si rozšíříte své schopnosti a bude z vás expert. Možná, že ale máte jen nějaký problém s počítačem, nebo nějakou aplikací. V tomto případě využijte možnost konzultací.
Komentáře

Přidat komentář