Reklama na Facebooku 2. Jak vytvořit reklamu

Reklama na facebooku online video trénink zdarma

Reklama na Facebooku 2.
Jak vytvořit reklamu

Proč vlastně zadávat reklamu na Facebooku?

Na to jsme si odpověděli v prvním díle. Reklama na Facebooku je v porovnání s jinými druhy reklam levná, okamžitě dostupná a při přesném zacílení na cílovou skupinu velice efektivní. Díky ní můžete přivést nejen fanoušky, ale hlavně platící zákazníky.

Na co je možné tuto reklamu zacílit?
◾Fanoušky Vaší stránky a přátele vašich fanoušků
◾Zákazníky z vaší databáze identifikované pomocí telefonních čísel nebo emailů
◾Remarketingem (retargetingem) na lidi, kteří navštívili váš web
◾Sociodemografické údaje: věk, místo bydliště, zájmy, rodinný status, pohlaví, dosažené vzdělání

Teď už víte, že to jde jednoduše

V prvním díle jsme si řekli, proč nepoužívat tlačítko Propagovat. Facebook z důvodu „přílišné složitosti“ Power editoru pro reklamy doprogramoval možnost zjednodušené propagace přímo do rozhraní stránky. Současně s tímto krokem omezil dosah neplacených příspěvků.

Borci od Marka totiž stránkám cenzurují dosah. Znamená to, že pouze tak 2% Vašich fanoušků váš obsah uvidí. A teprve až tito fanoušci začnou příspěvek lajkovat, nebo psát komentáře, tak až potom se dostane většímu množství fanoušků. Ale ani potom ho neuvídí zdaleka všichni.

Stále ještě nemáte založený účet pro reklamu?

Pokud chcete vytvářet reklamu na Facebooku, tak se bez účtu pro reklamu zkrátka neobejdete. Podívejte se na první díl, ve kterém je podrobný video návod, ve kterém se dozvíte, jak si krok za krokem založit účet na business.facebook.com, spojíte si ho s kreditní kartou a necháte si vytvořit remarketingový pixel, který si následně umístíte přímo do svého MioWebu. Pak se sem ale zase vraťte 🙂

Že už máte účet pro reklamu založený?

Tak to je skvělé. Máte remarketingový pixel a Facebook pro Vás již nějakou dobu shromažďuje návštěvníky, kteří se pohybují po Vašem webu. Teď nastává čas toho využít. Pokud máte dobře nastavená klíčová slova pro vyhledávače a píšete kvalitní obsah ve svém blogu, sdílíte své blogové příspěvky na svém profilu na facebooku, tak nebudete mít s návštěvností problém.

Nyní je na čase naučit se, jak si vytvoříte svou vlastní reklamu pro Facebook se všemi vychytávkami v modernizovaném prostředí Facebooku.

Miloslav Látal
Jsem tvůrce počítačových programů a díky mně dnes už i běžní lidé bez technického talentu dokáží ovládnout své počítače sami na potřebné úrovni. V mých online kurzech se naučí pracovat s počítačem jak úplný začátečník, ze kterého se stane pokročilý uživatel, tak i když jste zkušenější, tak si rozšíříte své schopnosti a bude z vás expert. Možná, že ale máte jen nějaký problém s počítačem, nebo nějakou aplikací. V tomto případě využijte možnost konzultací.
Komentáře

Přidat komentář