Testování www stránky na rychlost

BlogNahledObrazekOtestovaniRychlostiStranky

Dnes se podíváme na zoubek testování. Není totiž nic horšího, než čekat na natažení stránky krutých 20 sekund, když stojíme na zastávce na autobus. Ano je to tak. Na mnohé stránky na webu jejich autoři vkládají fotografie tak, jak je stáhnou z jejich fotoaparátů a nezřídka se tak potkáme s gigantickými obrázky o rozměrech 4000x 4000 pixelů namačkané do oblasti stránky desetinové velikosti.

Proč to ti lidé vlastně dělají?
Odpovím si sám. Zkrátka o tom nevědí. Obrázek jako obrázek. Nikdy nestudovali zákonitosti, jak tvořit stránky. A s dnešními chytrými nástroji, jako je mioWeb, jde tvoření webu přeci tak snadno. Jenomže to, jak stránky vytvoříme, má vliv na naše návštěvníky.

Podle statistik je až 60% návštěv webu z mobilní platformy. Tedy z mobilů a tabletů. A tento poměr se má neustále zvětšovat. Proto pokud nám záleží na našich návštěvnících a chceme aby se k nám na web vraceli, tak své stránky pěkně podrobíme důkladné kontrole.

Připravil jsem pro Vás video návod, podle kterého si snadno své stránky otestujete sami.

A pokud patříte mezi ty tvůrce, kteří se tím zabývat ani nechtějí, tak zkuste využít mé nabídky na kontrolu Vašeho webu. Bude to nejen testování www stránek na rychlost, ale také dostanete zpětnou vazbu s podněty, co ještě může na svém webu vylepšit, aby Vám přinášel Váš web ještě vetší užitek, než doposud. Konec konců, ušetříte si tím svůj čas.

Miloslav Látal
Jsem tvůrce počítačových programů a díky mně dnes už i běžní lidé bez technického talentu dokáží ovládnout své počítače sami na potřebné úrovni. V mých online kurzech se naučí pracovat s počítačem jak úplný začátečník, ze kterého se stane pokročilý uživatel, tak i když jste zkušenější, tak si rozšíříte své schopnosti a bude z vás expert. Možná, že ale máte jen nějaký problém s počítačem, nebo nějakou aplikací. V tomto případě využijte možnost konzultací.
Komentáře

Přidat komentář