Jak zvýšit zisk svého podnikání

Jak zvýšit zisk svého podnikání

Lámete si marně hlavu tím, jak zvýšit zisk svého podnikání? Když člověk začne podnikat v online světě, tak celkem rychle zjistí, že být sám na všechno je cesta na psyndu. Klasická nestíhačka. Zadávání reklam, pravidelné články na blog a sociální sítě. Dělat kvalitní obsahový marketing je super, ale je možné dostat podnikání do otáček i jinak? ANO – JDE TO!

Faktory úspěšného podnikání

Prvním je hodnota. Váš produkt musí být přínosný. Zákazníci z něj musí mít užitek. Co užitek, oni si ho musí užívat, protože čím více si ho užívají, tím více jsou spokojení. Když máte hodnotný produkt, jste na dobré cestě.

Druhým je distribuce. Můžete mít skvělý hodnotný produkt, ale když o něm lidé nevědí, nebudou ho kupovat. Čím větší je proud energie při distribuci, tím větší povědomí o vašem produktu a tím více uskutečněných obchodů.

Zvýšení proudu energie při distribuci

Distribuci dávají dohromady dva hlavní prvky: technické prostředkylidé.

Technickými prostředky se zabývá každý. Sem patří reklama, SEO, sociální sítě. Znáte to určitě sami. Ve chvíli, kdy pustíte ven reklamu, tak se objednávky jen hrnou. Zastavíte proud peněz do reklamy a stop. Prodeje se zastaví.

Ale co lidé? Koho tím myslím? Jednoduše fyzické lidi a jejich kontakty. Díky nim se může předávat zpráva o vašem skvělém produktu nebo službě dál. Rozdělme si teď lidi na tyto skupiny:

  • První skupinou jste vy. Šíříte své jméno a hodnotu svého produktu nebo služeb těm, které potkáte.
  • Druhou skupinou jsou vaši zákazníci, kteří vnímají vaši hodnotu a hodnotu vašich produktů nebo služeb a vypráví o ní dál. Ať pozitivně, nebo negativně.
  • Třetí skupinou jsou vaši partneři, kteří jsou nadšenými fanoušky vašich produktů a vidí smysl v tom, předávat vaši hodnotu a hodnotu vašich produktů nebo služeb mezi své zákazníky.

Nepochybuji o tom, že první s první a druhou skupinou nějakým způsobem pracujete. Ale co partneři? Přemýšleli jste o tom, kam by bylo možné vaše podnikání posunout díky vašim partnerům?

Jak zvýšit zisk svého podnikání a získat partnery?

Super řešením, jak zvýšit zisk svého podnikání a získat partnery nabízí vlastní provizní program. Co to je? Že to neznáte? Říká se tomu AFFILIATE. Vaši partneři propagujípřivádí návštěvníky na vaše vstupní případně prodejní stránky nebo blog a pokud se návštěvník zaregistruje do vašeho magnetu nebo nakoupí, partnerovi vyplatíte slíbenou odměnu.

Systém doporučení za odměnu je tu s námi už roky. Jen ho u nás drobní podnikatelé a živnostníci příliš často nepoužívají. Využívají ho společnosti ve všech možných oborech. Z těch velkých hráčů má provizní program třeba Alza, ČEZ nebo Tipsport. V online světě existují různé služby, které vytváří a spravují provizní programy pro zákazníky. Jenže je to služba, za kterou si nechají draze zaplatit a tak se do toho mnozí do budování partnerského programu ani nepouští. Naštěstí se ale doba mění.

Proč začít budovat svou vlastní partnerskou síť

Dnes máme platformy, které umožňují snadno si vytvořit svůj vlastní kvalitní provizní program s velice nízkými náklady v češtině. Jednou z nich je Proaffil od SmartSellingu a.s. Výborně spolupracuje s ostatními aplikacemi platformy (SmartEmailing pro email marketing a FAPI pro fakturaci).

Má jednoduché a moderní uživatelské prostředí. Vám jako správci umožňuje vytvářet propagační kampaně pro vaše výrobky nebo služby. Prostě k nim zadáte text, obrázky a pak jen sledujete statistiky, jak se obchody hýbou.

Po přihlášení do systému vaši partneři uvidí, jaké vaše výrobky nebo služby mohou propagovat. Kolik lidí kliklo na odkazy, kolik z nich a za kolik nakoupilo. Mohou sledovat výši svých provizí a požádat o jejich vyplacení. Rychle a snadno, jako to tu nikdy dřív nebylo. Tuto online aplikaci si můžete vyzkoušet také jako demoverzi.

Proč s tím mám začít právě já?

Máte svůj produkt, web a napjatý rozpočet? Prodáváte, ale jsou to jednotky měsíčně? Přemýšlíte jak prorazit na trh? Na masivní reklamu nemáte prostředky a přitom víte, že právě váš produkt lidem pomáhá? Jste ochotní se s partnery podělit o 20-40% zisku z prodeje produktu nebo stanovenou fixní odměnu? Pokud jste odpověděli na některé z otázek ano, tak to je přesně ten okamžik, kdy doporučuji začít uvažovat o svém vlastním provizním programu.

Jenže já to neumím

Přesně tuhle větu slýchám často. A rozumím tomu. Možná jste slyšeli, že je to hrozně pracné. Připravovat kampaně pro partnery, dohadovat se a přiznávat sporné konverzní akce, vyplácet partnery atd. Možná vás od toho zrazovali přátelé, něco jste četli na internetu.

Chcete si ale skutečně ověřit, jestli to je nebo není právě pro vás? Právě teď máte totiž skvělou možnost zaregistrovat se zdarma na Affilsummit 2018, na kterém se v sérii online webinářů ve třech dnech dozvíte vše potřebné pro rozjezd ať už své vlastní partnerské sítě nebo jak začít vydělávat jako partner.

Jak zvýšit zisk svého podnikání

Úterý 27. 2. 2018

Úterý bylo ve znamení jak zvýšit zisk svého podnikání prostřednictvím vlastní partnerské sítě. Tady se ti, co přemýšlejí, jak zvednout tržby za své produkty a služby dozvěděli proč má smysl vlastní partnerská síť a jak ji nastartovat.

Středa 28. 2. 2018

Středa patřila těm, kteří chtějí začít jako partneřizískat tak nemalý příjem. Ve středu byl super program od mého parťáka Pavla Říhy Jak by affiliate dělal James Bond.

Čtvrtek 1. 3. 2018

Čtvrtek byl vyhrazen pro ty, kteří se rozhodli pro vlastní provizní program nebo ho už mají a chtějí hledat nové affiliate partnery, případně odšťavnit svůj program na maximum.

Nemám co prodávat, je to pro mě?

Za sebe mohu provizní programy jen doporučit. Je to věc, kterou i když začnete používat jako partner, tak vám přinese příjem. Stačí k tomu třeba váš blog. Vyberete vhodná klíčová slova, připravíte si několik hodnotných článků na témata, která vedou na doporučovaný produkt. Využít můžete formu recenzí, testů, případových studií, založit si YouTube účet, Fan page na Facebooku apod. Fantazii se meze nekladou. A máte vlastní doporučující kanál.

Výkonnost doporučovacího blogu závisí na tom, jak dobře zvolíte klíčová slova a dostanete se do hledáčku lidí, kteří vyhledávají na internetu. Mám s klienty změřeno, že při průměrné návštěvnosti na blogu 500-1000 návštěvníků měsíčně, kvalitní blog generuje minimální příjem z affiliate 15000 až 25000 Kč ročně. Bez dalších investic do reklam, jen z přirozené návštěvnosti a z příspěvků na sociálních sítích.

Pokud vás (stejně jako mě) nenapadají důvody, kvůli kterým by jste se do toho nemohli pustit, tak přesně pro vás bude středeční program a i vy se zaregistrujte na Affiliate online summit a začněte s touto skvělou technikou prodeje právě teď.

 

Nestihli jste online vysílání?

Z celého Affiliate Online Summitu byl pořízen záznam. Všechny přednášky budou připraveny do tématických videí a MP3, doplněné o prezentace řečníků a také jsou přidány speciální bonusy a checklisty, které se budou nacházet v přehledné členské sekci. Tady je malá ochutnávka z obsahu.

Pokud vám tedy některý ze dnů utekl, přejděte na stránku Affil online summitu a tam se zaregistrujte. Odkaz na zakoupení záznamu vám přijde na email, až bude záznam k dispozici.

Opravdu se připravíte o možnost
konečně začít pořádně vydělávat?

 

Miloslav Látal
Jsem tvůrce počítačových programů a díky mně dnes už i běžní lidé bez technického talentu dokáží ovládnout své počítače sami na potřebné úrovni. V mých online kurzech se naučí pracovat s počítačem jak úplný začátečník, ze kterého se stane pokročilý uživatel, tak i když jste zkušenější, tak si rozšíříte své schopnosti a bude z vás expert. Možná, že ale máte jen nějaký problém s počítačem, nebo nějakou aplikací. V tomto případě využijte možnost konzultací.
Komentáře

Přidat komentář