Virus na Facebooku číhá i na Vás

Virus na Facebooku

Nebezpečný virus na Facebooku číhá i na vás

Jestliže jste uživatelem sociálních sítí, zbystřete! Dnes a denně na Vás totiž číhá za každým rohem nebezpečí v příspěvcích a nemusí to být jen virus na Facebooku. Nebezpečné odkazy se objevují v příspěvcích na Google+, LinkedInu, Twitteru, Instagramu i v komentářích videí na YouTube.

Nejčastěji se za odkazy skrývají škodlivé aplikace typu trojského koně, které se po napadení počítače nebo chytrého telefonu nabourají do Facebookových účtů používaných z daného zařízení. Po nabourání se dále škodlivá aplikace rozšiřuje jako virus s pomocí sítě kontaktů napadeného účtu.

Jedná se o velmi vážnou hrozbu, která může vést ke ztrátě nejen Vašich citlivých osobních dat, ke zneužití a ztrátě celého Vašeho Facebookového profilu, ale i údajů o Vašich platebních kartách a přístupů do elektronického bankovnictví.

Jak může být Váš počítač, telefon nebo tablet napaden?

Virus na Facebooku se většinou šíří podvodnými příspěvky a zprávami, které obsahují odkazy na spuštění škodlivé aplikace. Podvodné zprávy se tváří jakoby odeslané jménem majitele účtu, kterého znáte a tudíž jste méně ostražití při klikání na tyto zprávy. Dalším společným znakem je to, že za pomoci textu nebo obrázku budí přirozenou lidskou zvědavost a nutí Vás podvědomě ke kliknutí na odkaz.

Ve chvíli, kdy na odkaz kliknete, tak se stáhne a spustí trojský kůň, který se zahnízdí ve Vašem zařízení a začne napadat Váš profil. Existují ještě záludnější cesty, jak se může virus na Facebooku do Vašeho zařízení dostat. Nákazu můžete obdržet klasicky emailem, nebo spuštěním nějaké škodlivé aplikace, stejně jako v případech ostatních virových hrozeb.

Dále může být Váš Facebookový učet napaden poté, co udělíte souhlas s jeho používáním nějaké neznámé cizí aplikaci, zpravidla hře. Posledním způsobem je používáním slabého hesla, jako je 1234, 4321 a podobných snadno odhadnutelných kombinací.

Zjistěte, jak se účinně bránit
před aktuálními nebezpečnými
podvody a viry na Facebooku a
nepřicházejte zbytečně o své peníze!

Hrozby z Facebooku

Přehled hrozeb s názornými příklady a opatření pro jejich odvrácení.

Hrozby z Facebooku

+BONUS: Desatero sebeobrany uživatele sociálních sítí

Neveřejné nabídky, akce a hodnotný obsah jako je tento ebook obdržíte skrze emailové novinky několikrát do týdne. Kliknutím na tlačítko udělujete souhlas zpracování vašich osobních údajů (e-mail a jméno) za účelem zasílání V.I.P. novinek Miloslava Látala na 4 roky, z odběru se můžete kdykoliv odhlásit a zpracování bude v souladu s tímto prohlášením o ochraně údajů.

Kolik lidí si stáhlo tento eBook?

0
Miloslav Látal
Jsem tvůrce počítačových programů a díky mně dnes už i běžní lidé bez technického talentu dokáží ovládnout své počítače sami na potřebné úrovni. V mých online kurzech se naučí pracovat s počítačem jak úplný začátečník, ze kterého se stane pokročilý uživatel, tak i když jste zkušenější, tak si rozšíříte své schopnosti a bude z vás expert. Možná, že ale máte jen nějaký problém s počítačem, nebo nějakou aplikací. V tomto případě využijte možnost konzultací.
Komentáře

Přidat komentář