Jak vložit text do PDF souboru

Jak napsat text do PDF

Jak vložit text do PDF souboru

PDF soubory slouží pro snadnou výměnu podoby dokumentů, které je možné zobrazit a vytisknout ve stejné podobě v jaké je autor vytvořil a to téměř na všech zařízeních. To je sice skvělé, ale je tím značně stížena možnost úprav takového dokumentu. Často si tak lidé kladou otázku jak vložit text do PDF souboru.

Znáte to. Dostanete od někoho stránku v PDFku a do té potřebujete vyplnit svoje údaje. Jenomže to není PDF soubor určený pro formulářové vyplňování. Takže si ho vytisknete, dopíšete do něj text a zase ho nascanujete a pošlete zpět. Takto jste to možná dělali dosud.

Pro editaci PDF souborů sice existují aplikace, ale nejsou zdarma. Jediné, co bylo možné s PDF souborem který jsme dostali dělat, tak bylo připíchnout si k nějakému slovu vlastní poznámky. Jenomže dnes je již možné do PDFka nejen připínat poznámky, ale i zvýrazňovat části textu a dokonce si i vlastní texty vkládat.

V následujícím video návodu Vás naučím, jak si nainstalovat potřebné nástroje a jak vložit text do PDF souboru a tím nejen vyplnit formuláře, ale dělat si i vlastní poznámky do ebooků, které máte právě rozečtené.

A co k tomu budete potřebovat?

Vkládat poznámky, texty a třeba i zaškrtávací pole umí Adobe Acrobat Reader DC, který je zdarma. Acrobat reader je prohlížeč PDF souborů, který byste měli v počítači mít, abyste mohli soubory zobrazovat. Připravil jsem proto pro Vás dva video návody, jak si ho můžete nainstalovat.

Jak nainstalovat Acrobat Reader DC z Google Chrome

Pokud používáte pro prohlížení internetu prohlížeč Chrome, tak se podívejte na tento návod

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Jak nainstalovat Acrobat Reader DC z Internet Explorera

Pokud používáte pro prohlížení internetu prohlížeč Internet Explorer, tak se podívejte na tento návod

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Jak vložit text do PDF souboru

V tomto videonávodu si krok za krokem ukážeme postup, jak vložit text do PDF souboru.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
Miloslav Látal
Jsem tvůrce počítačových programů a díky mně dnes už i běžní lidé bez technického talentu dokáží ovládnout své počítače sami na potřebné úrovni. V mých online kurzech se naučí pracovat s počítačem jak úplný začátečník, ze kterého se stane pokročilý uživatel, tak i když jste zkušenější, tak si rozšíříte své schopnosti a bude z vás expert. Možná, že ale máte jen nějaký problém s počítačem, nebo nějakou aplikací. V tomto případě využijte možnost konzultací.
Komentáře

Přidat komentář