Phishing na Facebooku

Phishing na Facebooku

Phishing na Facebooku

Také se vám už stalo, že jste dostali komentář pod Váš příspěvek, že Váš Facebookový účet bude zablokován a máte pár hodin na to, abyste si ho obnovili? Klikněte zde na link pro jeho odblokování. Tak na to POZOR! Je to totiž Phishing a má za úkol z Vás vylákat informace o nastavení Vašeho účtu a pak se Vám ho pokusí ukrást.

Phishing vypadá nenápadně

Má za úkol vyvolat ve vás pocit ohrožení. Zvlášť pokud neumíte anglicky a na Facebooku začínáte ve Vás vyvolá doslova panický strach o to, že vám Váš účet skutečně zablokovali.

StandardniPrispevek

Odkaz vede na Facebook, tak tedy kliknete, proč ne. Píše Vám přece sám Facebook a je tam ještě poděkování, že ho používáte. To je ale jen a pouze pro zvýšení důvěry Facebook (c) 2016 inc (ještě ani navíc autor neví, jak se to píše správně)

Co vás čeká na odkazu?

Univerzální příspěvek. No kdo by to čekal 🙂 Další BUBUBU. Vaše stránka byla nahlášena z důvodu, že používáte falešná jména a falešnou identitu pro váš účet. HAHA píšete obsah který není zábavný. Teď to ale přijde:

Please check your account as evidence of the rightfull owner of the account
(Zkontrolujte svůj účet jako důkaz že jste jeho právoplatným majitelem)

A tady to už přestává být legrace. Odkaz vede mimo Facebook a navíc na server třetí strany.

Podvodný příspěvek

Já jsem profík, takže jsem kliknul

Doma to ale děti nezkoušejte 🙂 Může tam na Vás čekat nepěkný bubák v podobě viru, který umí odstavit i antivirové programy (Třeba teď aktuálně TeslaCrypt 3.0). Já jsem provedl klik ve virtuálním počítači, který mám právě jen a pouze na takovéto nebezpečné hrátky.

No a kouká na nás pěkná podvodná stránka co chce email, heslo a datum narození. Když byste jim to pěkně vyplnili, tak útočníci převezmou okamžitě vládu nad Vaším Facebookovým účtem. Jak si Váš Facebookový účet zabezpečit učím v online kurzu Bezpečnost na Facebooku.

PhishingOdkazNaLinku

A jak vypadá stránka, ze které phishing na Facebooku pochází?

Takováto stránka bude velmi mladá. Zpravidla bývá založena jen pár hodin před rozesláním útoku. Nemá tudíž historii a snaží se vyvolat dojem instituce (samotný Facebook security, pobočka banky, atd.). Podívejte se, jak takovou stránku poznat:

PodvodnyProfil

Podvodná stránka 2

Proto se informujte a používejte zdravý ROZUM!

O nebezpečí, která na Vás číhají nejen na sociálních sítích, učím v ebooku Hrozby z Facebooku, který je ZDARMA. Stačí jen zde uvést Váš email a za chvíli již poznáte druhy hrozeb a také jak se proti nim bránit. Pokud se chcete naučit přímo zabezpečit svůj Facebookový účet, tak můžete přímo vstoupit do online kurzu Bezpečnost na Facebooku.

Hrozby z Facebooku

Přehled hrozeb s názornými příklady a opatření pro jejich odvrácení.

Hrozby z Facebooku

+BONUS: Desatero sebeobrany uživatele sociálních sítí

Neveřejné nabídky, akce a hodnotný obsah jako je tento ebook obdržíte skrze emailové novinky několikrát do týdne. Kliknutím na tlačítko udělujete souhlas zpracování vašich osobních údajů (e-mail a jméno) za účelem zasílání V.I.P. novinek Miloslava Látala na 4 roky, z odběru se můžete kdykoliv odhlásit a zpracování bude v souladu s tímto prohlášením o ochraně údajů.

Kolik lidí si stáhlo tento eBook?

0
Miloslav Látal
Jsem tvůrce počítačových programů a díky mně dnes už i běžní lidé bez technického talentu dokáží ovládnout své počítače sami na potřebné úrovni. V mých online kurzech se naučí pracovat s počítačem jak úplný začátečník, ze kterého se stane pokročilý uživatel, tak i když jste zkušenější, tak si rozšíříte své schopnosti a bude z vás expert. Možná, že ale máte jen nějaký problém s počítačem, nebo nějakou aplikací. V tomto případě využijte možnost konzultací.
Komentáře

Přidat komentář